Hozier, irlandzki wokalista.
World Delegation[]
Edycja | Uczestnik | Tytuł piosenki | Punkty | Miejsce |
---|---|---|---|---|
23. WD | Rafał_Warszawa | "Take Me To Church" | 119 | 1 |
World Delegation Challenge[]
Edycja | Uczestnik | Tytuł piosenki | Finał | Półfinał | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Punkty | Miejsce | Punkty | Miejsce | |||
6. WDC | Meller | "Sedated" | 7,261 | 3 | 95 | 2 |
World Delegation Awards[]
Edycja | Kategoria | Kraj | Nominacja | Rezultat |
---|---|---|---|---|
Dublin 2014 | Best Male | Irlandia | Hozier | Wygrana |
Best Ballad | Hozier "Take Me To Church" | Nominacja | ||
Best European Act | Hozier "Take Me To Church" | Wygrana | ||
Best in English | Hozier "Take Me To Church" | Nominacja | ||
Best Winners Song | Hozier "Take Me To Church" | Nominacja | ||
Most Unique | Hozier "Take Me To Church" | Nominacja | ||
Players Choice | Hozier "Take Me To Church" | Nominacja | ||
Best Irish Act | Hozier "Take Me To Church" | Wygrana |
Reprezentanci Irlandii | |
---|---|
1. WD - 5. WD | — · — · — · Clannad · — |
16. WD - 20. WD | Andrea Corr · Swords · Lisa Hannigan · Damien Dempsey & Bressie & Danny O'Reilly & The Dubliners · Young Wonder |
21. WD - 25. WD | Róisín Murphy · Le Galaxie & Elaine Mai · Hozier · Daithi & Raye · Young Wonder |
26. WD - 30. WD | — · — · — · Wallis Bird · — |
6. WDC | Hozier |
31. WD - 35. WD | James Vincent McMorrow · Talos · I.AM.L. · Cut Once · Orla Gartland |
Uczestnicy 23. World Delegation | ||
---|---|---|
TOP 3 | ||
Finaliści | Alexandrina · Claire · Clara Sofie · Daria Gabdull · Elisa Toffoli · Hozier · John And The Volta · Naomi Pilgrim · Ophelia · Rebecca Ferguson · Gigi Radics & Kati Wolf & Szonja Oroszlán · The Dumplings · Thirty Seconds to Mars · Uncle Jed · Vita Chambers |
Uczestnicy 6. World Delegation Challenge | ||
---|---|---|
TOP 3 | Nikki Yanofsky Gabriel Ros Hozier | |
Finaliści | Aquilo · Asa · Chuckie feat. Maiday · Dana Adini · Djazia Satour · Emilíana Torrini · Ganesh Talkies · Jolin Tsai · Kate Martin · Natas Loves You · Parov Stelar ft. Graham Candy · Pastel Lite | |
Półfinał 1 - Europa | Arnej · ARO Kłusowski · Cécile Corbel · Kushtrim Hoxha & Hana Cakuli · Monsieur Minimal · Naadia · Natalia Barbu · Ronya · Seven Lions & Kerli · Zhana Bergendorff | |
Półfinał 2 - Kraje cywilizowane nieeuropejskie | Ailee · Alin Goyan feat. Vahag Rush · Anahi De Cardenas · Deborah de Corral · Mon Laferte & Renee Mooi · Nino Dzotsenidze · Safura · Slot Machine · Toni Gonzaga · YANAKIKU | |
Półfinał 3 - Trzeci Świat | Amadou & Mariam & Santigold · Amrika Mutroo · Begmyrat Annamyradow · MIN · Mira & Yaamin · Naomi & Wachira · Samy y Sandra Sandoval · Skinflint · Sofia Essaïdi · Sun | |
Dyskwalifikacje | Carmen · Nicolas Jaar · Nuteki · The Briefing |
Rafał_Warszawa na World Delegation | ||
---|---|---|
Sezon 1 | Sezon 2 | Sezon 3 |
6. WD: Ivan Kupala – "Stary" | 11. WD: Martin Rolinski – "Blame It On A Decent Matter" | |
7. WD: Regina Spektor – "Laughing With" | 12. WD: Kari Amirian – "Dreamer" | |
3. WD: Rinat Karimov – "Rodnik lyubvi" | 8. WD: Veleslava – "Kapishche" | 13. WD: Olivia Anna Livki – "Abby Abby!" |
4. WD: Yin-Yang – "Pofig" | 9. WD: Vintage – "Mickey" | 14. WD: Checz – "Jo Chca Le Ce" |
5. WD: Mechanical Poet – "Prizraki Starogo Teatra" | 10. WD: Regina Spektor – "All The Rowboats" | 15. WD: Enchanted Hunters – "Ladybug" |
1. WDC: Corrinne May – "Shelter" | 2. WDC: Plazma – "Take My Love" | 3. WDC: Angelzoom – "Everyone Cares" |
Russkaya Pesnya (1 · 2) ♦ PRL | Russkaya Pesnya (3 · 4 · 5) | P-Festival (1) |
Sezon 4 | Sezon 5 | Sezon 6 |
16. WD: Andrea Corr – Ten Feet High | 21. WD: Róisín Murphy - You Know Me Better | 26. WD: Itou Kanako & Watanabe Kazuhiro - When The End |
17. WD: Swords – Chasm | 22. WD: Le Galaxie & Elaine Mai - Love System | 27. WD: Kokia - Road To Glory |
18. WD: Lisa Hannigan – Knots | 23. WD: Hozier - Take Me To Church | |
19. WD: Damien Dempsey & Bressie & Danny O'Reilly & The Dubliners - The Rocky Road To Poland | 24. WD: Daithi & Raye - Chameleon Life | 29. WD: Yoko Kanno & Aoi Teshima - Because |
20. WD: Young Wonder - Orange | 25. WD: Young Wonder - Flesh | 30. WD: Capsule - Love or Lies |
4. WDC: Zhala - Slippin' Around | 5. WDC: T.T.L. – Deep Shadow 5. WDC: Zowie – Smash It 5. WDC: Patterns – Burning Man |
6. WDC: Naadia – Omut 6. WDC: Ganesh Talkies – Brother from Another Mother 6. WDC: Amadou & Mariam & Santigold – Dougou Badia |
Sezon 7 | ||
31. WD: Kinoko Teikoku – Eureka | ||
33. WD: Yui Sakakibara – Shin`en no Lumiera | ||
34. WD: Populous & Cuushe – Fall | ||
35. WD: Namie Amuro – Golden Touch | ||
Zwycięzcy World Delegation Awards w kategorii Best Male |
---|
Plan B (2011) · Patrick Wolf (2011) · Ed Sheeran (2012) · Will Young (2012) · Blaudzun (2013) · The Weeknd (2013) · Jonas Myrin (2013) · Hozier (2014) · The Kite String Tangle (2014) · Tep No (2014) |
Zwycięzcy World Delegation Awards w kategorii Best European Act |
---|
Sabaton (2011) · Adele (2011) · Kato (2012) · Emeli Sandé (2012) · Monika May (2013) · Narine (2013) · Ivy Quainoo (2013) · Hozier (2014) · Katy B (2014) · Elephanz (2014) |
Zwycięzcy World Delegation Awards w kategorii Best Irish Act |
---|